فهرست مطالب مقاله گروت ها

 

  1. گروت چیست؟
  2. گروت و روش اجرای گروت ریزی
  3. نحوه گروت ریزی
  4. کاربرد گروت چیست؟
  5. گروت ریزی صفحه ستون و بیس پلیت
  6. ترکیبات گروت چیست؟
  7. میزان مصرف گروت
گروت چیست

گروت چیست ؟

گروت ماده ای است که ترکیبی از سیمان و سنگدانه است. که ترکیب این مواد ملات چسبنده ای را به وجود می آورد . از گروت ها برای ترمیم کردن ترک های عمیق استفاده میشود . و همچنین زمانی که نیاز به بالا بردن مقاومت داریم .
این ملات آماده میتواند نیروی وزن ساختمان را به فنداسیون ساختمان منتقل کند . مثلا در ساختمان ها در زیر صفحه ستون از ملات آماده گروت صنعتی استفاده میکنند . تا نیرو و وزن و فشار را به فنداسیون انتقال دهد . 

چسب استخری ملاتینو  مناسب برای نصب کاشی و سرامیک استخر و آبنما است .

نحوه ی گروت ریزی

گروت و روش اجرای گروت ریزی

گروت ریزی با گروت سیمانی مناسب بوده که دارای خاصیت غیر انقباضی و مقاومت بسیار بالا است. گروت ریزی را می‌توان جهت پر کردن فضای خالی بین صفحات نشیمن و دستگاه‌های صنعتی و سازه‌های سنگین که نیاز به تحمل لرزه و فشار بسیار زیاد است، استفاده می‌کنند. معمولاً امکان گروت ریزی قبل از نصب سازه‌های فلزی وجود ندارد. ‌زمانی که قصد گروت ریزی زیر استراکچر یا ستون است‌ ‌یا گروت برای بیس پلیت)، گروت ریزی بعد از نصب بیس پلیت و تراز کردن انجام می‌گیرد که برای گروت ریزی بهتر است یک گروت منبسط شونده باشد. کلیپی را از نحوه ی گروت ریزی و مقاوم سازی  مشاهده کنید . 

کاربرد گروت صنعتی

از گروت ها جهت پر کردن فضاهای خالی و ترک های بزرگ ، لایه لایه شد و یا خرد شده استفاده می شود.
*استفاده از این گروت ها برای ستون های چراغ راهنمایی و رانندگی

افزایش مقامت سازه ها در ساخت ساختمان و سایر پروژه های عمرانی

*برینگ پل ها

*جلوگیری از فرسایش و خوردگی بتن

*خاصیت روان شدن و شل شدگی ندارد.

*پر کردن حفره هایی که به دلایلی دسترسی به آن ها بسیار کم می باشد.

*برای ساخت کانال ها، فونداسیون، ستون های پیش ساخته بتنی فولادی

*استفاده در بسیاری از کارخانجات صنعتی، کارخانه های ساخت ماشین آلات، جرثقیل و ژنراتور و 

کاربرد گروت چیست؟

لینک تمام محصولات گروت و مقاوم سازی ملاتینو 

 

 

جهت کسب اطلاع از انواع گروت سیمانی و قیمت و نحوه خرید بهترین گروت پایه سیمانی می توانید با قسمت ارتباط با ملاتینو  تماس حاصل نمایید.

گروت ریزی صفحه ستون و بیس پلیت

روش عمومی مصرف و اجرای گروت

1- از قرار گرفتن بیس پلیت در محل تعیین شده مطمئن شوید و ابعاد و اندازه ها را مجدداً بررسی نمایید.

2- صاف بودن و تراز بودن سطح بیس پلیت برای جلوگیری از ایجاد فضای خالی اضافی کنترل شود.

3- پیش از اجرای گروت، بتن زیر بیس پلیت می بایست حداقل به سن ۷ روزه رسیده باشد.

4- حداقل فاصله ۱۰mm بین سطح زیر بیس پلیت و بتن مورد نیاز است. ولی بهتر است این فاصله کمتر از 25 میلیمتر نباشد.

 

5- بهتر است سطوح بتنی در تماس با گروت، سالم، زبر و بی عیب باشند سطوحي مورد نظر جهت گروت ريزي، بايد از هرگونه آلودگي روغني ،گردوخاک و … پاک باشد. تمام سطوح تماس مانند سطح بالای بتن و زیر بیس پلیت می بایست عاری از هر گونه ذرات سست، گرد و غبار، چربی، روغن، زنگ زدگی و … باشند و از هر گونه آلودگی که موجب زیان رسانیدن به کیفیت نهایی عملیات گروتینگ می شود، پاک باشند.

 

6- به مدت 2 تا 3 ساعت قبل از گروت ريزي بايد سطوح را کاملاً غرقاب نموده و در زمان گروت‌ريزي بايد آب اضافي را از روي سطح خشک کرد. برای جلوگیری از جذب آب گروت توسط بتن و ایجاد ترک خوردگی، پیش از گروت ریزی، بتن فونداسیون می بایست با آب آشامیدنی تمیز اشباع گردد و همچنین می بایست قالب ها سخت و نفوذناپذیر و فاقد هرگونه جذب آب باشند.
صفحات ستوني که قرار است زير آن‌ها گروت وارد شود بايد از آلودگي کاملاً پاک‌شده و روي آن‌ها سوراخ‌هایی براي خروج هوا تعبيه شود.

 

7- توصیه می گردد که گروت ريزي حداکثر به مدت 15 دقيقه پس از اختلاط انجام گيرد.

8- ضخامت گروت بهتر است کمتر از 25 میلیمتر در نظر گرفته نشود و حداکثر ضخامت گروت مطابق توصیه مشاوران و کارشناسان این شرکت باتوجه به نوع گروت تعیین گردد.

9- گروت ريزي بايد پيوسته و یکجا اجرا گردد به همين دليل بايد قبل از اجراي گروت‌ريزي برنامه‌ریزی برای اجرای کار صورت پذیرد. در صورت نیاز، گوشه های قالب با کارگذاری قطعات مناسب به شرایط مطلوبی رسانیده شود تا گروت به راحتی در محل صحیح جریان یابد. گروت می بایست از یک طرف ریخته شود ومی باید از سمتي اينکار انجام شود که گروت کوتاهترين مسافت را طي نمايد.

10- برای سهولت حرکت قالب ها، میتوان از ورق های پلی استایرن با تراکم بالا استفاده نمود.

11- با تأمین فضای خالی کافی در زیر بیس پلیت می توان از باقی ماندن هوای اضافی جلوگیری شود.

12- درجه حرارت مناسب جهت اجرای گروت (گروت ریزی) ۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد.

13- در هنگام استفاده از گروت، اضافه کردن هرگونه مواد افزودنی دیگر و یا دانه بندی شن و ماسه مجاز نمی باشد.

14- پس از ترکیب پودرگروت با آب، ملات آماده شده می بایست در مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه مورد استفاده قرار گیرد.

15- گروت ریخته شده می بایست تا ۷ روز مرطوب نگاه داشته شود و از تابش مستق

یم نور خورشید محافظت گردد این کار را میتوان با استفاده از پلاستیک یا گونی مرطوب انجام داد.

16- پس از اتمام گروت ريزي، عمل‌آوری مناسب با استفاده از پلاستیک یا گوني خيس و يا آب‌پاشی صورت پذيرد. نگهداری یا کیورینگ مناسب، پس ازگروت ریزی بسیار مهم و تعیین کننده می باشد.

کلیپی از گروت ریزی و نصب قفس میلگرد و نصب صفحه ستون را مشاهده کنید 

ترکیبات گروت چیست؟

گروت  ترکیبی از سیمان و سنگدانه است. که ترکیب این مواد ملات چسبنده ای را به وجود می آورد . از گروت ها برای ترمیم کردن ترک های عمیق استفاده میشود . و همچنین زمانی که نیاز به بالا بردن مقاومت داریم . 

این ملات آماده میتواند نیروی وزن ساختمان را به فنداسیون ساختمان منتقل کند . مثلا در ساختمان ها در زیر صفحه ستون از ملات آماده گروت صنعتی استفاده میکنند . تا نیرو ووزن و فشار را به فنداسیون انتقال دهد . 

ترکیبات گروت چیست

میزان مصرف گروت

برای محاسبه حجم گروت مورد نیاز ، می بایست ابتدا ابعاد محلی که نیاز به گروت ریزی دارد با واحد متر حساب نموده و سپس مقدار محاسبه شده را در عدد 2000 ( وزن مخصوص گروت به کیلوگرم ) ضرب نموده و وزن گروت مورد نیاز را محاسبه نمود.

میزان مصرف کروت

انواع گروت

گروت پایه سیمانی و گروت های اپوکسی دو و سه جزئی ، گروت های پلیمری  . 

✔ گروت پلیمری چیست؟
گروت پلیمری همان گروت سیمانی اصلاح شده با مواد پلیمری دارای دو جز می باشد.

✔ گروت اپوکسی
گروت اپوکسی در حال حاضر توسط طیف گسترده ‌ای از پیمانکاران مورد استفاده قرار می گیرد و روز به روز نیز به میزان مصرف آن اضافه می شود. در گروت اپوکسی بر خلاف گروت پایه سیمانی، از رزین های اپوکسی و پودر فیلر یا پر کننده استفاده شده است. گروت اپوکسی به شدت بادوام است و سطح صاف و بدون هیچ گونه لکه ‌ای را به شما تحویل می دهد. به طور کلی گروت اپوکسی ویژگی های بسیار مثبتی دارد که آن را از موارد مشابه خصوصا گروت پایه سیمانی متمایز می سازد. لازم است تا پیش از انتخاب مواد مورد نظر خود با ویژگی های آن آشنایی کامل حاصل کنیم تا بتوانیم بهترین گروت اپوکسی انتخاب را رقم بزنیم. گروت اپوکسی شکل پذیر و بدون حلال و شامل 3 جز می باشد. گروت اپوکسی دارای رزین اپوکسی، سخت کننده، عمل آورنده آمین و دانه بندی ویژه سیلیسی است. در هنگام مصرف گروت اپوکسی کافیست سه جز آن با هم مخلوط شوند.

 

✔ گروت پایه سیمانی (گروت سیمانی)
گروت مخلوطی از مواد سیمانی، سیمان پرتلند معمولی یا سیمان بسیار ریز (بلین بالا) و آب با یا بدون ماسه یا افزودنی ‌هاست. این مخلوط در ترکیبی با قوام و پمپ پذیر بدون جداشدگی زیاد اجزای تشکیل دهنده آن نسبت ‌‌بندی می ‌شود. گروت از داخل بازشدگی ‌ها سطح سازه یا از سوراخ ‌های دریل شده بازشوها به داخل، تزریق می‌ شود.

 

گروت سیمانی منبسط شونده چیست؟ گروت سیمانی منبسط شونده با مقاومت اولیه و نهایی بالا و زودرس است که بستگی به دمای آب و هوایی محیط و زمان مصرفی دارد. این پودر گروت به صورت خشک بسته بندی شده، آماده مصرف می باشد و در هنگام ترکیب با آب، دارای خصوصیات انبساط حجمی دو مرحله است. انبساط اولیه گروت حاصل تصعید گازها بوده و هنگامی به وقوع می آید که پودر آن با آب ترکیب شود و به مدت 15 تا 30 دقیقه به طول انجامد. فاز دوم انبساط گروت نیز در اثر واکنش شیمیایی گیرش ملات است که یک یا دو روز بعد از اختلاط ملات آغاز می شود. به منظور حصول انبساط اولیه بهینه باید ملات را پس از اختلاط با آب سریعا مورد استفاده قرارداد.

 

گروت مخلوط آماده ای از نوع گروت ضد سولفات بوده و دارای سیمان پرتلند ضد سولفات بر طبق نوع و پودر میکروسیلیکا می باشد. این گروت مخصوص دمای بالای 40 – 10 سانتی گراد بوده و چنانچه گروت ریزی در زیر دمای گفته شده صورت گیرد میزان کسب مقاومت کند تر خواهد شد.

جهت کسب اطلاع از انواع گروت سیمانی و قیمت و نحوه خرید بهترین گروت پایه سیمانی می توانید با قسمت ارتباط با ملاتینو  تماس حاصل نمایید.